T15 (Oturmalı Sistem)

Petek Asma Tavan Sistemleri

TETRAL b, klasik ahşap ızgara sistemden esinlenilerek üretilen, taban eni ve yüksekliği değişik biçimlerde “U” profillerden oluşan aluminyum open cell petek tavan sistemidir. Tip, hücre ebadı ve yüzey bitişi detayları ile tasarımcılara ve mimarlara farklı tasarım olanakları sunmaktadır. Petek hüreleri oluşturan profillerden oluşturulan kendinden taşıyıcılı sistem sayesinde mükemmel ve kesintisiz bir tavan görüntüsü elde edilir.

TETRAL b 5 biçimde sunulur: Tetràl b4, b5, b10, b12 ve Tetràl b20 profil eni ölçüsüne göre değişen adlarıdır. Tetral b 600x600mm veya 1200x600 mm modüller olarak üretilmiş çift profil U şeklinde alüminyum profillerden oluşur. Hücre ebatları 30x30 mm den 300x300 mm’e kadar değişebilir. Profil yükseklikleri de 30 mm’den 80 mm’e kadar uzanır. Tetral b petek tavan profilleri düz veya estetik ve akustik amaçlara hizmet edebilmek için perforasyonlu olarak da sunulabilmektedir.

Delik çapı Ø 1,50mm, 22% delikli alan, 3mm diagonal delik aralıklı
Delik çapı Ø 2.50 mm, 19% delikli alan, 5mm düzenli delik aralıklı

Hazır boyalı veya sonradan boyanan alüminyum renk seçenekleri oldukça geniştir. RAL, NCS, PANTONE ve SIKKENS renk kartelalarından yapılacak tercihe göre üretim mümkündür.

Tetral b, çoğunlukla nakliyeyi kolaylaştırmak amacıyla petek haline getirilmeden demonte olarak tedarik edilir. Ancak istek üzerine montajlı/petek haline getirilmiş olarak da sunulabilmektedir.

Alüminyum asma tavan sistemleri uluslar arası normlara göre yanmaz sınıftadır.

T15 oturmalı sistem petek asma tavan sistemleri; açık tip hücre formunda, 15 mm taban eni ve 40 mm yüksekliğinde U profillerden oluşan alüminyum hücre tavan sistemidir. Kare ve dikdörtgen formda farklı ebatlardaki hücre boyutlarıyla, tasarımcılara ve mimarlara geniş bir tasarım olanağı sunmaktadır.

T15 ve T24 taşıyıcı sistemle birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış bu sistem, tavanda taşıyıcıyı gizleyen kesintisiz bir tavan görüntüsü sağlamaktadır.

Safran-Petek-Tavan-Teknik-08
Safran-Petek-Tavan-Teknik-09
Safran-Petek-Tavan-Teknik-05
Safran-Petek-Tavan-Teknik-06
Safran-Petek-Tavan-Teknik-07

Özellikler

T15 petek tavan malzemeleri, sevkiyat ve paketlemeyi kolaylaştırmak amacı ile demonte  (örülmemiş) olarak sevk edilir. İsteğe bağlı olarak da, monte edilmiş (örülmüş) olarak sevk edilebilmektedir.